Zabezpieczenie sieci informatycznych

Zabezpieczenie sieci informatycznych jest bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa IT. Powszechny dostęp do internetu, który nie ma ograniczeń powoduje, że każdy nasz komputer jest otwarty dla pozostałych, co daje możliwość osobom niepożądanym wkradnięcia się do jego wnętrza. Ze względu na przechowywane przez nas informacje, które niejednokrotnie są bardziej cenne niż można sobie wyobrazić oraz odpowiedzialność z tytułu np. ochrony danych osobowych, powinno się bardzo rzetelnie podejść do tematu zabezpieczenia swojej sieci informatycznej.

Istnieje wiele sposobów blokowania dostępu do sieci, najbardziej powszechnym jest Firewall – stanowi on pojedynczy punkt ochrony, który jest umieszczony na styku dwóch sieci. Jego zadaniem jest ochronić urządzenie sieci wewnętrznej np. komputer przed atakiem z sieci zewnętrznej. Może on działać na zasadzie prostych kodów dostępu, jak również wykorzystywać rozwiązania dużo bardziej wyrafinowane, dlatego odpowiednie dopasowanie zabezpieczenia indywidualnie do potrzeb przedsiębiorcy pozwala zachować bezpieczeństwo sieci przy jednoczesnym nienadszarpywaniu jego budżetu.

Jak wygląda bezpieczeństwo sieci informatycznych z JMI:

Mając bardzo duże doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa IT, jesteśmy w stanie zaoferować każdej firmie czy instytucji optymalne rozwiązanie w celu zabezpieczenia sieci informatycznych.