Zabezpieczenie danych osobowych

Obowiązujące w Polsce przepisy prawa zgodnie z rozdziałem 5 art. 36 ustawy o ochronie danych osobowych zobowiązują administratora danych do zachowania środków technicznych i organizacyjnych, zapewniających ochronę przetwarzanych danych osobowych, czyli de facto każdego przedsiębiorcę czy instytucję. Oznacza to, że na każdym, kto posiada czyjeś dane osobowe spoczywa odpowiedzialność, by szczelnie je chronić. Jest to sprawa kluczowa, ponieważ przy obecnej technologii, powszechnym dostępem do internetu możliwości wycieku danych jest bardzo duża, więc należy dochować wszelkich starań, by ryzyko utraty kontroli nad zasobami danych osobowych było jak najmniejsze.

Za złamanie przepisów dotyczących ochrony danych osobowych mogą grozić przedsiębiorcom nie tylko ogromne kary finansowe ale również sankcje. Dotyczy to także przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, czego niektórzy nie są świadomi. To powoduje, że kwestii zabezpieczenia danych osobowych nie można bagatelizować.

Jak wygląda zabezpieczenie danych osobowych z JMI:

Nasza firma ze względu na szeroki zakres działalności związanej z informatyką i telekomunikacją, oferuje również pełen pakiet usług związanych z bezpieczeństwem IT, dzięki czemu największa liczba naszych nowych klientów pochodzi z polecenia firm, dla których wykonywaliśmy kompleksowe usługi w tych dziedzinach.