Telefonia IP

Telefonia IP jako rozwiązanie rewolucyjne w stosunku do sieci telefonicznej. W dużym uproszczeniu polega to na zamianie standardowego aparatu telefonicznego na mały komputer, który wykorzystuje mechanizm transmisji głosu w postaci pakietowej podobnie jak ma to miejsce w przypadku transmisji danych. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wykorzystać istniejącą infrastrukturę do przesyłu danych, zamiast budować oddzielną, dedykowaną sieć telefoniczną.

Dzięki takim rozwiązaniom możemy znacznie poszerzyć funkcjonalność naszej sieci teleinformatycznej, przy zachowaniu oczywiście standardowych funkcji systemowych telefonów takich jak zawieszanie i przenoszenie połączeń, programowanie klawiszy szybkiego wyboru czy prezentację danych osoby dzwoniącej. Bazujemy na rozwiązaniach Cisco Call Center budując skalowalne środowisko dla firm najwyżej ceniących jakość i stabilność platformy komunikacyjnej, opierając się na zwirtualizowanych rozwiązaniach w celu optymalizacji kosztów i zapewnienia wysokiej elastyczności rozwiązań.

Takie podejście zapewnia znaczne ograniczenie kosztów ponoszonych przez klienta na rachunkach telefonicznych. Wszystkie rozmowy pomiędzy naszymi pracownikami będą odbywać się za darmo, natomiast pozostałe połączenia wykonywane „na zewnątrz” będą odbywać się w ramach kosztów lokalnych połączeń.

Nasza firma posiada kompetencje zarówno z obszaru informatyki jak i telekomunikacji, dzięki czemu potrafimy sprawnie projektować rozwiązania dla zdalnych usług multimedialnych a także rozwiązania spersonalizowane, dostosowane do specyficznych wymagań funkcjonalnych i technologicznych klienta.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą odnośnie telefonii IP.