Sieci PBX

Sieci PBX to właściwie centrala telefoniczna, która wyróżnia się tym, że jest w całości obsługiwana i zarządzana przez użytkownika, czyli najczęściej przedsiębiorstwa, czy instytucje, dla których ważna jest wewnętrzna sieć telefoniczna. Ważną cechą takiej centrali jest możliwość zatrzymania wewnątrz przedsiębiorstwa rozmów telefonicznych między pracownikami nie pomijając przy tym tradycyjnych połączeń zewnętrznych, czyli wychodzących i przychodzących spoza danej instytucji. Daje to znaczne oszczędności w porównaniu do zwykłej sieci telekomunikacyjnej, dlatego PBX jest idealnym rozwiązaniem dla zredukowania kosztów, szczególnie w dużych firmach.

Obecna technologia pozwala nawet na stworzenie sieci PBX w oparciu o centrale IP, czyli działającą za pośrednictwem szerokopasmowych łącz internetowych, dzięki czemu linia telefoniczna nie jest wymagana. Poza tym istnieje możliwość zintegrowania różnych rodzajów sieci telefonicznych, jak np. komórkowej GSM z tradycyjną analogową siecią publiczną, czy takimi rozwiązaniami jak VoIP i telefonia cyfrowa.

Projektujemy i zarządzamy tego typu rozwiązaniami telekomunikacyjnymi, gwarantując wysokiej jakości serwis i jego rozbudowę. Zawsze budujemy rozwiązania dopasowane do szczególnych potrzeb klienta, optymalizujemy funkcjonalności central pod kątem kosztów, jak i przyszłych zastosowań klienta, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą od sieci PBX.