Sieci MAN

LAN (skrót z angielskiego Local Area Network) jest lokalną siecią, której zadaniem jest połączenie ze sobą komputerów dla potrzeb przesyłania danych na danym obszarze, który jest z reguły niewielki i ograniczony jak budynek (np. szkoła, biura), dlatego do uzyskania odpowiednich prędkości przesyłów wystarczy najczęściej zwykły kabel skrętny, natomiast MAN (skrót z angielskiego Metropolitan Area Network) choć działa na tej samej zasadzie i zapewnia tę samą usługę ma za zadanie połączyć komputery na dużo większych obszarach, najczęściej miejskich.

Do stworzenia takiej sieci, gdzie połączenia mogą siegać nawet 50km nie wystarczy zwykły kabel, dlatego stosuje się okablowanie w postaci światłowodów, a ich jakość oraz zamontowanie w terenie jest kluczowe dla prędkości przesyłu.

Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w dziedzinie informatyki, telekomunikacji i bezpieczeństwa IT. Tworzymy nie tylko sieci wewnętrzne typu LAN, ale również budujemy sieci zewnętrzne typu MAN oraz kable transmisyjne pomiędzy odległymi lokalizacjami dla indywidualnych potrzeb, współpracujemy ze specjalistycznymi firmami zapewniając zastosowanie wysokiej jakości sprzętu i materiałów dla wykonania oraz późniejszej ochrony okablowania miejskiego. Do każdego zadania podchodzimy indywidualnie, by zaprojektować idealne rozwiązanie, które następnie wykonujemy i zapewniamy jego późniejszą obsługę.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami od sieci MAN.