Audyt bezpieczeństwa w firmie

Celem przeprowadzenia audytu bezpieczeństwa w firmie jest sprawdzenie poziomu zabezpieczeń oraz podatność na zagrożenia zewnętrzne i wewnętrzne w przypadku próby nieautoryzowanego pozyskania informacji. Jeśli chcemy, aby na zewnątrz nie wyciekały poufne informacje, tajemnice firmowe oraz ważne dane warto zdecydować się na przeprowadzenie audytu. Zakres prac jest niezwykle rozbudowany i obejmuje swoim zasięgiem zarówno wykrycie potencjalnych zagrożeń, jak i ich wyeliminowanie.

Do przeprowadzenia profesjonalnego audytu bezpieczeństwa wykorzystujemy wyspecjalizowany sprzęt oraz oprogramowanie. Jedynie odpowiednie narzędzia są w stanie w pełni zagwarantować, że przeprowadzona kontrola będzie skuteczna.

Jednym z podstawowych urządzeń jakie wykorzystujemy jest korelator sygnałów OSCOR 5000/6000, dzięki któremu możliwy jest pomiar przestrzeni elektromagnetycznej na częstotliwości do 3 GHz. Pozwala to na zweryfikowanie czy w sprawdzanej przestrzeni nie znajdują się urządzenia nadawczo-odbiorcze, które pracują w zakresie fal do 3 GHz. W przypadku aktywności bezprzewodowych urządzeń sieciowych oraz wykrytych sygnałów radiowych w jakimkolwiek z możliwych pasm, przeprowadzamy wnikliwą analizę, która ma na celu wyjaśnienie problemu.

Badanie złącz nieliniowych wykonujemy natomiast dekoderem typu Lornet 24. Użycie go pozwala na wykrycie wszelkich urządzeń nagrywających i odbiorczych, które nie nadają na paśmie radiowym. Badaniu podlega również sieć elektryczna 230V na występowanie urządzeń podsłuchowych w sieci oraz urządzeń peryferyjnych. Niezbędne jest także przeprowadzenie badania na istnienie urządzeń rejestrujących dźwięk i obraz czyli kamer zarówno tych przewodowych jak i bezprzewodowych.

Konieczne jest również sprawdzenie linii telefonicznych, telefonów oraz faksów czy nie posiadają one zainstalowanych urządzeń podsłuchowych i przechwytujących. Skuteczna kontrola jest możliwa dzięki miernikowi CPM-700, który wykrywa wszelkie urządzenia zasilane za pomocą linii telefonicznej. Z pewnością każdy jest świadomy zagrożenia jakie płynie z utraty wartościowych informacji biznesowych, dlatego też warto się przed tym zabezpieczyć.

Dodatkowo opracowujemy szczegółowe zalecenia odnośnie wewnętrznych procedur, aby jeszcze skuteczniej zadbać o bezpieczeństwo wewnętrzne firmy. Pamiętajmy, że zarówno spotkania biznesowe jak i przesyłane informacje powinny być odpowiednio zabezpieczone. Z naszej strony zapewniamy profesjonalny audyt bezpieczeństwa poprzez kontrolę, wykrycie i neutralizację wykrytych zagrożeń, badanie i zabezpieczenie infrastruktury IT oraz optymalizację procesów zarządzania bezpieczeństwem w firmie.