Wykrywanie podsłuchów razem z JMI

Każda firma ma swoje tajemnice, których wolała by nie ujawniać. Strategia działania, wdrażane projekty, poufne negocjacje to wszystko informacje, które gdyby wpadły w niepowołane ręce mogłyby znacznie zaszkodzić działalności firmy. Dlatego też tak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa przed wyciekiem tego typu danych. Niestety coraz częściej zdarza się, że nasza konkurencja sięga po środki nie etyczne. Najczęściej są to wszelkiego rodzaju urządzenia nadawczo odbiorcze za pomocą których bez większego problemu można wykradać ważne informacje. Warto zatem przeprowadzać okresowe audyty bezpieczeństwa, które mają na celu wykrycie i wyeliminowanie tego typu zagrożenia. Kontroli powinny podlegać pomieszczenia biurowe wraz z całym wyposażeniem się w nich znajdującym. Wykrywanie podsłuchów nie byłoby możliwe, gdyby nie zastosowanie specjalistycznych urządzeń. Ważne jest również doświadczenie w ich poszukiwaniu. Różnorodność miejsc gdzie mogłyby być podłożone jest tak duża, że trudno to sobie nawet wyobrazić.

Wszelkiego rodzaju zakamarki, urządzenia biurowe czy nawet sieć telekomunikacyjna, a nawet elektryczna to przykłady miejsca gdzie można się spodziewać nadajników szpiegowskich, dlatego też elektroniczne wykrywanie podsłuchów sprawdza się najlepiej. Specjalnie zaprojektowany do tego sprzęt jest w stanie odnaleźć nawet najlepiej zamaskowany nadajnik. Mało kto tak naprawdę wierzy w to, że może stać się ofiarą tego typu ataku. Brzmi to niczym scenariusz filmu szpiegowskiego jednak w praktyce takie przypadki zdarzają się coraz częściej. Zwłaszcza w dużych miastach wzrosła tendencja do tego rodzaju nadużyć. Wykrywanie podsłuchów w Warszawie nie jest już niczym dziwnym. Audyty bezpieczeństwa są regularnie zamawiane przez prestiżowe przedsiębiorstwa. W dzisiejszych czasach informacja jest najbardziej chodliwym „towarem”. Konkurencja tylko czeka, aż poufne dane wpadną w ich ręce. Posiadając wiedzę odnośnie zamiarów innej firmy można w łatwy sposób wyprzedzić jej działanie bądź też uniemożliwić przeprowadzenie skutecznych negocjacji.

Bezpieczeństwo zawsze jest priorytetem, dlatego też nie wolno na tym oszczędzać. Specjalizując się w tego rodzaju audytach zawsze wykorzystuje się profesjonalny sprzęt oraz wykwalifikowany personel. W związku z tym wykrywanie podsłuchów, cena usługi, czas realizacji i podjęte działania są od siebie zależne. To zupełnie naturalne, że za kompleksową realizację trzeba więcej zapłacić. Jednak świadomość, że nasze dane są bezpieczne i nie musimy się obawiać niekontrolowanych wycieków jest bezcenna. Sprawnie funkcjonująca firma nie może stale obawiać się o to czy poufne informacje zostaną wykradzione, gdyż jej efektywność działania znacznie spada. Odpowiednio zaprojektowane procedury oraz ich przestrzeganie połączone z okresowymi kontrolami to najefektywniejszy sposób na pozbycie się ewentualnych podsłuchów czy też innych urządzeń nadawczo odbiorczych. Przeczuwasz, że mogłeś stać się ofiarą tego typu ataku? Zaufaj naszemu doświadczeniu i po prostu zamów profesjonalny audyt bezpieczeństwa.